טעמו המר של איכות ירודה נשאר זמן רב לאחר שפג טעמו המתוק של המחיר הנמוך

סוגיה ודילמה צרכנית חשובה מאין כמוה מוצגת בפשטות באופן הבא – האם כדאי להעדיף מוצר איכותי או שירות משופר אך במחיר יקר, או שעדיף לבחור במחיר המוזל, ולהתעלם מההשלכות הרצויות. בהמשך הדברים נתייחס לנושא באופן כללי, וגם תוך הפניית זרקור לנושא התקנת דלתות לבית.

דוגמאות מהחיים

יש מקרים בחיים שבהם בחירה שגויה או רכישה זולה אינם יוצרים תוצאה בעלת משמעות גדולה. לעומת זאת, במקרים אחרים, התפשרות או אי הקפדה על בחירה מושכלת, תביא לתוצאות קשות בהרבה.

דוגמא למקרה הראשון תהיה רכישה של חולצה בשוק, במחיר מוזל. גם אם מתברר שהתפרים נפרמים ושהצבע דוהה אחרי הכביסה הראשונה, הרי שהשד בהחלט לא נורא כל כך שכן מדובר על מוצר פשוט ובסיסי. לעומת זאת, כאשר מדובר על התקנה של דלתות לבית, תהליך לא פשוט וחשוב מאין כמוהו, המצב שונה בתכלית.

התקנה שגויה, במחיר זול, עשויה לפגום באסתטיקה של הבית כולו ואף להוות פגיעה של ממש בביטחון בני הבית. הצורך לתקן עלול במקרה זה להפוך לכורח המציאות, וחבל. כאן, אין ספק שהטעם המר של האיכות הירודה נשאר גם כאשר המחיר הנמוך כבר נשכח מזמן.

רק מתקין איכותי

בירור עם לקוחות של ספקי דלתות ומתקינים מקצועיים, שנעזרו בשירות של חברות אמינות כגון דלתות הדרום – SDOORS מעלה תשובה חד משמעית בנוגע לשאלה במי כדאי לבחור. לקוחות שבחרו חברה שמתמחה בהתקנות, כזאת שלא בהכרח עוסקת בייצור אבל מעסיקה אנשי מקצוע מקצועיים בהתקנות, מספקת תוצאות מושלמות. כאן, הדלת היפה, לעיתים גם המעוצבת, מורכבת נכון, על פי כל הכללים, בלי לעגל פינות ובלי לחפף.

לעומת זאת, לקוחות שבחרו בהתקנה פחות מקצועית או במקרים מסוימים חובבנית ממש, מדווחים על שביעות רצון נמוכה ולפעמים על אכזבה של ממש. זאת ועוד, מסתבר שעדיין יש הסבורים שמפעל להתקנת דלתות נחשב למתקין דלתות מקצועי, אך לא זהו המצב. למעשה, מפעל דלתות לא בהכרח מספק שירות מקצועי בתחום זה שכן מדובר על התמחות שונה לגמרי.

כדי לא להצטער, צריך להקדים ולברר את מידת האמינות של המתקין, את יכולתו לעמוד באתגר ההתקנה של דתות מסוגים שונים ואם צריך – לבקש גם המלצות מלקוחות מרוצים.